joommaster team
Bulunduğunuz yer:
SEL FELAKETLERİ KADER Mİ ? PDF Yazdır E-posta
Yazar Mehmet Karamustafaoğlu   
Perşembe, 10 Eylül 2009 10:18
SEL FELAKETLERİ KADER Mİ ?
 
Önce Giresun felaketi yaşadı şimdi ise İstanbul. Giresun’un tek tesellisi 1 can kaybıydı ama İstanbul’daki can kayıpları adeta bir savaş gibi.
 
Peki bu bir kader mi ? yoksa ilkel toplumların yaşadığı doğal sonuç mu.?
 
Sel felaketlerinde bu sonuçlar,geri kalmış,bilime teknolojiye sahip olmayan toplumlarda sıkça görülür.
 
Bizim gibi bu teknolojilere ve bilgi birikimine sahip ülkelerde bu sonuçlar ortaya çıkıyorsa tek sorumlu oy uğruna bilimi ve teknolojiyi yok sayan popilist politikalar izleyen siyasetçilerin ve onların evet efendimci yöneticileridir.
 
İkitellideki felaket çok konuşulacak bunca insanımızı kaybettik son derece acı.Suçlu hemen bulundu doğa’nın adaleti,şanssızlık,küresel ısınma, yağmurun çok yağması ,kader,ölenlerin eceli gelmiş,kader…
 
O bölgede bu felaket ilk değil sonda olmayacak herkeste kendine göre bir yorum yapacak. Hiç kimsede benim bir hatam var mı demeyecek hep başkalarına suç atılacak.
 
Peki;

1.Selin bastığı bölge Başakşehir bölgesinin suyunu toplayan tek yer. Başakşehir betonlaştıkça yağan yağmuru tutacak toprak ,ağaç vs. azaldığı için su toprak tarafından emilmiyor,hızı yavaşlatılmıyor, binalar topladığı suyu topluca indiriyor ve yağmur hemen sele dönüşüyor.
 
2. Basın ekspres yolu dediğimiz otoban dere yatağının üzerine yapılmış çok yerde su menfezlere hapsedilmiş ve Başakşehir’ den çok hızlı gelen su buralara sığmıyor taşıyor ve ortaya bu sonuç çıkıyor.
 
Başakşehir’ i planlarken,otobanı dere yatağına yaparken belli ki helikopterine binen siyasetçiler Başakşehir’ i planlamışlar ve otobanın güzergahını seçmişler.
10.Eylül.2009-İstanbul
 
Mehmet KARAMUSTAFAOĞLU
Salı, 06 Nisan 2010 13:41 tarihinde güncellendi
 


KARAMUSTAFAOĞLU GRUP Şirketlerimizi incelemek için resmi tıklayınız

Reklam

KMOSigorta Acenteliği

Reklam

Ytong

Reklam